Bałwan z prezentami

Najważniejsze Ozdoby Choinkowe – Gładkie Bombki Szklane 2023

Święta Bożego Narodzenia

Jednym z pomysłów na udekorowanie choinki jest pomysł tradycyjny i minimalistyczny. Będzie więc choinka i ozdoby choinkowe – proste lampki, np. w kształcie nawiązującym do świeczek, srebrne lub złote łańcuchy, takiej samej barwy czubek, np. w kształcie gwiazdy. I najważniejsze ozdoby choinkowe takiego typu dekoracji, czyli gładkie bombki szklane.

Piękno wyboru

Do minimalistycznego stylu najlepiej będą pasować bombki również w kolorze srebrnym lub złotym oraz ich połączenie. Nie oznacza to oczywiście tego, że nie możemy użyć innego koloru. Wszystko zależy od tego, co według nas będzie minimalistyczne. Ktoś może przecież stwierdzić, że bombka czerwona to czysta klasyka i minimalizm, a ktoś inny, że to już… ekstrawagancja. To samo dotyczy jakiegokolwiek zdobienia na takiej bombce, czyli np. malowanego płatka śniegu. Jedno jest pewne – każdy wybór będzie piękny.

Błyszczące czy matowe

Bombki gładkie dają nam kilka możliwości wyboru, jeśli chodzi o odbijanie światła. Możemy się więc zdecydować na bombki błyszczące i odbijające wyraźnie obraz otoczenia – w tym także lampki choinkowe i ich światło – lub na bombki matowe. Nie jest to oczywiście wybór zero-jedynkowy, bo oba wybory mają pomiędzy sobą wiele form pośrednich. Można uznać, że bombki błyszczące to ozdoby choinkowe bardziej klasyczne, a bombki matowe bardziej minimalistyczne. Żaden z tych wyborów jednak nie wykluczy nazwania całej dekoracji jako klasycznej lub minimalistycznej.

Dziecięca sugestia

Decyzję mogą sugerować tutaj… dzieci. Chyba wszyscy pamiętamy zabawę bombkami polegającą na przyglądaniu się w nich naszemu odbiciu (jedyną bezpieczną zabawę bombkami szklanymi). Najmłodsze dzieci mogą również zmusić nas do pewnego odstępstwa w wyborze materiału, czyli zastąpienia szkła tworzywem sztucznym. Bombki (i inne ozdoby choinkowe) z tworzywa sztucznego są również piękne, a będą zdecydowanie bezpieczniejszą opcją, jeśli do naszej choinki będą miały wolny dostęp dzieci w wieku, w którym trudno im ufać w pewnych aspektach (nie dotykaj i nie rzucaj).

Bez ograniczeń

Bombki tego typu będą pasowały także na choinki bardziej bogate w ilość detali, na pewno nie będą nas w żaden sposób ograniczać. W danym roku mogą to być więc główne ozdoby choinkowe, a w innym wykorzystane jako część dekoracji – w mniejszym lub większym stopniu. Tutaj wybór zawsze należy do nas, a jeśli szukać tutaj jakichś trudności, to jedynie tylko w jego bogactwie. Jednak takie trudności to właściwie… czysta przyjemność.

Translate »
X