Boże Narodzenie

O Świętach Bożego Narodzenia słów kilka

Okres Bożego Narodzenia to czas w roku, w którym świętujemy narodziny Jezusa i szanujemy tradycje rodzinne. Prezenty są wręczane członkom rodziny, przyjaciołom i innym osobom, aby okazać uznanie.

Co jest na twojej liście w tym roku?

Nowy samochód? Telewizor z dużym ekranem? Pierścionek z brylantem dla tej wyjątkowej osoby w twoim życiu? Jakiś drobny upominek? A może przepiękna bombka Mikołaj z prezentami na złotych saniach?

Niektórzy ludzie prawdopodobnie powiedzą ci, że dary materialne nie są tak ważne, jak rzeczy niematerialne, takie jak miłość i zrozumienie. Ale badania wykazały, że rodziny wydają co najmniej 500 złotych na prezenty każdego roku.

Nic dziwnego, że jesteśmy tak podekscytowani grudniem, miesiącem dziękczynienia z naszymi bliskimi.
Boże Narodzenie to czas dawania i dzielenia się radością. To także czas na spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Prezenty są powszechnie wymieniane w czasie świąt, dlatego jest również znany jako sezon dawania.

Święta Bożego Narodzenia symbolizują nadzieję, odnowę i nowy początek. Tradycje obejmują wieszanie ozdób przy kominku, dekorowanie sal gałązkami ostrokrzewu, ubieranie choinki wieszając przepiękne bombki, śpiewanie kolęd, oglądanie nocnych pokazów świetlnych i wymianę prezentów.

Wręczanie prezentów to najbardziej tradycyjny sposób na świętowanie Bożego Narodzenia. To czas na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, delektowanie się pysznym jedzeniem, wymianę prezentów i danie dzieciom wiary w Świętego Mikołaja.

Początki tej tradycji sięgają starożytnego Rzymu, kiedy podczas Saturnaliów powszechną praktyką było przynoszenie prezentów dla członków rodziny.

Termin „Boże Narodzenie” pochodzi od staroangielskiego słowa „Cristesmæsse” lub Christ Mass, które oznacza „Mszę Chrystusa” lub „Mszę w Dzień Chrystusa”. Święto, które obecnie nazywa się Bożym Narodzeniem, pierwotnie nazywało się Yule lub Yuletide, ale wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego faktu.

Tradycyjnie Święty Mikołaj przynosi prezenty wszystkim grzecznym chłopcom i dziewczynkom.

Translate »
X