Posłaniec z ceramiki

Posłaniec z ceramiki

Anioły występują w wielu kulturach, znane są praktycznie na każdym kontynencie i wielu religiach. W najbliżej nam znanych, powieściach biblijnych, Anioł występuje jako główny bohater dobrej nowiny. W literaturze jego obecność symbolizuje nadzieję, wiarę, pokój oraz radość, z usług boskiego posłańca korzystali m.in. Mickiewicz, Herbert czy Twardowski. My również, jako pracownia witraży i ceramiki korzystamy z Anielskich dobrodziejstw, oferując Ci figurki anioła w wersji ceramicznej, poznaj je bliżej i sprawdź, co mogą Ci zaoferować.  

Anioły do zawieszenia

Piękne, intrygujące figurki anioła z ceramiki, które swoim przesłaniem rozświetlą każde pomieszczanie. Możliwość zawieszenia figurki daje nam całkiem sporo możliwości. Aniołki mogą być traktowane jako ozdoba choinkowa w postaci bombki, umieszczenie go na choince symbolizuje ochronę przed złymi siłami i nieszczęściem, anioł otoczy domowników swoją opieką na cały następny rok.

            Wiszący anioł z ceramiki może zostać umieszczony w postaci stroika na oknach lub drzwiach naszego domu. W takiej formie, anioł będzie pełnił funkcje talizmanu, który napełni swoją pozytywną energią wszystkich gości, którzy przekroczą próg naszego domu, zaś osoby wrażliwie duchowo zostaną otoczone bliskością bożej opieki.

Ręcznie malowane anioły z ceramiki

Wszystkie wytwarzane przez nas produkty, od samego początku, aż po ostatnie detale są robione ręcznie. Posiadamy kilkadziesiąt różnych aniołów z ceramiki, każdy z produktów jest zupełnie inny, co jest wynikiem niezwykłej kreatywności naszych pracowników. Każdy egzemplarz aniołów z ceramiki różni się krojem, malunkiem oraz użytymi dodatków dekoracyjnych.

            Boscy opiekunowie w postaci figurek ceramicznych są wykonywane z gliny szamotowej, która dwukrotnie wypalana, co znacznie wpływa na jakość oraz odporność na uszkodzenia finalnego produktu.  Glina jest dodatkowo szkliwiona, co jeszcze bardziej wzmacnia efekt wizualny naszych figurek.

Translate »
X