figurka stańczyk

Ręcznie robiona figurka Stańczyka – zaskocz swoich gości!

Z pewnością każdy, mający w szkole podstawowej lekcje języka polskiego, doskonale zna postać błazna Stańczyka – służącego królowi Janowi Olbrachtowi, Aleksandrowi Jagiellończykowi Zygmuntowi Staremu i Zygmuntowi Augustowi. Błazen był znany z ciętych żartów – do dziś uwielbiamy jego zadziorność! To właśnie on został umieszczony na obrazie malarza Jana Matejki, przedstawiającego  bal królowej Bony. Ujęty na dziele smutek błazna nieodłącznie kojarzy się ze straconym Smoleńskiem przez wojska moskiewskie, który był istotnym miejscem na wschodzie w dawnym państwie polsko-litewskim dla Polaków. Pomysłowa i oryginalna figurka ceramiczna, przedstawiająca uwielbianego przez wielu z nas Stańczyka, to doskonały pomysł na prezent dla pasjonatów historii, doceniających małe dzieła sztuki lub dla… samego siebie! Umieść Stańczyka w centralnym punkcie salonu, sypialni czy gabinetu i ciesz się jego imponującym, zabawnym widokiem na co dzień!

Pomysł na prezent – Figurka Stańczyka

Figurka z powodzeniem ozdobi każde wnętrze – niezależnie od tego czy zdecydujesz się umieścić ją na komodzie, stole czy regale, możesz liczyć na spore zainteresowanie nie tylko domowników, ale i gości! Ceramiczna figurka Stańczyka to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które chcą zaskoczyć pasjonata historii nietuzinkowym, zwracającym uwagę prezentem. Stańczyk wspaniale uzupełni przestrzeń zarówno w stylu klasycznym – wpisując się w całe wnętrze – jak i nowoczesnym, stając się zabawnym i oryginalnym akcentem na tle aranżacji.

Ceramiczna figurka – pamiątka na lata

Figurka Stańczyka nie bez powodu została wykonana z ceramiki – to właśnie ona gwarantuje wspaniałą trwałość i piękny wygląd dekoracji. Ozdoba została ręcznie ulepiona, a następnie wypalona w specjalnych piecach do tego przeznaczonych. Kolejnym krokiem jest szkliwienie ozdób, a na końcu – dokładne malowanie. W skład ceramiki wchodzi glina, kamionka oraz porcelana. Glina jest w 100 % materiałem pochodzenia naturalnego, wydobywanym z wnętrza ziemi – co oznacza, że figurka Stańczyka gwarantuje najwyższą jakość. Decydując się na zakup Stańczyka do swojego domu – sięgasz nie tylko po zabawny akcent dekoracyjny. To właśnie ceramiczna figurka może wspaniale posłużyć Ci przez lata, stając się kiedyś unikatową pamiątką, przekazywaną kolejnym pokoleniom.

Translate »
X